Litt informasjon fra styret

Sesongen er i gang og mange har fått luft under vingene allerede. Styret er også godt i gang med sitt arbeid. Her kommer et lite nyhetsbrev fra styret.

 

Hei,
Takk for et vel gjennomført årsmøte i februar! Det begynner å bli en stund siden, men her kommer endelig protokollen fra årsmøtet. Styret vil igjen takke for tilliten og vi har allerede kommet godt i gang med arbeidet for i år.
En ny flysesong er like om hjørnet, og det er allerede flere som har tjuvstartet. Det gleder oss å se så mye aktivitet i området, allerede før påske! Som klubben vedtok på årsmøtet, skal det bli satt opp værstasjoner på noen av flystedene våre. Disse er allerede kjøpt inn og vi håper på å få dem opp på Unneland og Nipa i løpet av påsken. Nytt av året er også at vi vil få en utstyrkasse stående permanent på Unnelandstoppen. Denne vil inneholde enkelt ryddeutstyr (sag, grensaks, o.l.) for å kunne rydde på start når en venter på flyforhold. Vi vil også legge et førstehjelpsskrin oppi. Kassen vil være låst med kodelås, som klubbens medlemmer vil få tilgang til. I anledning å få opp kassen samt å sette opp værstasjon, vil det bli utslyst en liten dugnad i løpet av påsken. Mer informasjon om dette kommer snart!
Ønsker alle får en fin sesong og en flott påske!
Mvh
Viktor Nygård,
På vegne av  styret i BHP

Hei,

 

Takk for et vel gjennomført årsmøte i februar! Det begynner å bli en stund siden, men her kommer endelig protokollen fra årsmøtet. Styret vil igjen takke for tilliten og vi har allerede kommet godt i gang med arbeidet for i år.

 

En ny flysesong er like om hjørnet, og det er allerede flere som har tjuvstartet. Det gleder oss å se så mye aktivitet i området, allerede før påske! Som klubben vedtok på årsmøtet, skal det bli satt opp værstasjoner på noen av flystedene våre. Disse er allerede kjøpt inn og vi håper på å få dem opp på Unneland og Nipa i løpet av påsken. Nytt av året er også at vi vil få en utstyrkasse stående permanent på Unnelandstoppen. Denne vil inneholde enkelt ryddeutstyr (sag, grensaks, o.l.) for å kunne rydde på start når en venter på flyforhold. Vi vil også legge et førstehjelpsskrin oppi. Kassen vil være låst med kodelås, som klubbens medlemmer vil få tilgang til. I anledning å få opp kassen samt å sette opp værstasjon, vil det bli utslyst en liten dugnad i løpet av påsken. Mer informasjon om dette kommer snart!

 

Ønsker alle får en fin sesong og en flott påske!

 

Mvh

Viktor Nygård,

 

På vegne av  styret i BHPK

Design og utvikling av Nikolas van Etten 2008-2018 © Bergen Hanggliding og Paragliding Klubb - bakgrunnsbilde © Sindre Jacobsen